iPhone için WhatsApp’ın Son Sürümünü İndirin

Whatsapp Messenger, mobil cihazlarda en sık kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesidir. Bunun yanı sıra Whatsapp messenger görüntülü ve sesli arama imkanı da sunmaktadır. Her ne kadar bu aramalar için internet de gerekse yurt dışında bulunan ya da herhangi bir sebepten dolayı telefon görüşmesi gerçekleştirme imkanı bulunmayan kimseler internetlerini kullanmak suretiyle rahatlıkla görüşme gerçekleştirebilir. Whatsapp Messenger’ın bu denli sık tercih ediliyor olmasının ardında yatan bir diğer sebep ise grup kurma özelliğinin bulunmasıdır. Hal böyle olunca da bir arkadaş ya da bir iş grubuna mensup kimseler ücretsiz bir şekilde iletişim kurma fırsatı elde ederler. Bu programın tercih edilmesindeki bir diğer etmen ise SMS benzeri mesajlaşma yöntemlerine kıyasla çok daha hızlı haberleşme imkanı sunması ve mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini; hatta karşıdaki kullanıcı bu özelliği kapatmamış ise mesajın okunduğunu dahi gönderen kişiye bildirmesidir.

WhatsApp Yeni Gelen Özellikler

Whatsapp Messenger kullanan pek çok kimse yeni gelen özelliklere uyum sağlamakta zorluk çekebilmektedir. Ancak madalyonun öbür yüzüne bakıldığı vakit yeni gelen tüm özelliklerin Whatsapp Messenger’a yepyeni bir yüz kazandırdığını ifade etmek de yanlış olmayacaktır. Ne de olsa WhatsApp sosyal medya benzeri bir işlevi yerine getirebilecek duruma gelmiştir. Bunu sağlayan ise hikaye özelliğinin eklenmiş olması, profil fotoğrafı ve durum paylaşma gibi özelliklerin ise halihazırda bu programda yer almasıdır. Ancak şüphesiz ki bu durum Whatsapp Messenger’a esas amacının çok ötesinde bir konum kazandırmak suretiyle çok daha karmaşık bir yapıya bürümüştür.

Whatsapp Messenger pek çok mobil cihaza uyum sağlayabilen bir programdır. Aynı zamanda onlarca dili desteklemesi bakımından da dünya çapına kullanılmakta olan bir teknolojidir. Gerçekten Türkiye’de akıllı telefona sahip olup da bu programdan istifade etmeyen kişi sayısı yok denecek kadar azdır. İster Windows, ister android, isterse de iOS işletim sistemi olsun; pek çok marka telefon tarafından Whatsapp Messenger uygulaması desteklenmektedir. Ancak iOS işletim sistemine sahip cihazlarda (örn: iPhone) işletim sisteminizin iOS 7 ve üzeri olması gerekmektedir.

WhatsApp Uyumlu iPhone Modelleri

iPhone 4
iPhone 4S
iPhone 5
iPhone 5S
iPhone SE
iPhone 6
iPhone 6S
iPhone 6 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone X

iPhone için Whatsapp Messenger Nasıl İndirilir?

Whatsapp Messenger, Google Play Store ve App Store gibi, işletim sistemlerinin kendilerine ait uygulama indirme ara yüzlerinden ücretsiz olarak temin edilebilir. Ancak telefonlarda kimi teknik sorunlardan dolayı bu ara yüzler mevcut olmayabilir ya da bu ara yüzlerden program indirilmesinin önünde kredi kartı bilgileri benzeri bir engel bulunabilir. Android işletim sisteminde bu sorunu çözmek için de Whatsapp APK indirmek yeterli olacaktır. Whatsapp APK’yı sitemizden indirmek sadece tek tıkla gerçekleşecek bir işlemdir ve sitemiz bundan herhangi bir ücret ya da kart bilgisi benzeri bir şey talep etmeyecektir. Ancak iPhonelar için böyle bir durum söz konusu değildir. Uygulamayı App Store’dan yüklemek zorundasınız.

iPhone için indirmek için telefonunuzun menüsünde yer alan “App Store” ikonuna tıkladıktan sonra arama bölümüne WhatsApp yazıp resmi uygulama sayfasına yönlendikten sonra “Yükle” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayfada yer alan “iPhone için WhatsApp indir” butonuna tıklayarak uygulama mağazına yönlenebilir ve Whatsapp kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Telefonu Bulunmayanlar Nasıl Whatsapp Kullanır?

Akıllı telefon kullanmasa dahi Whatsapp Messenger’a ihtiyaç duyan pek çok kimse APK uygulamasını sitemizden indirmek suretiyle cihazına kurabilir. Bilhassa tabletlerde bu sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Sitemizde ayrıca Windows Phone, Android ve iPhone için özel whatsapp programı indirme bağlantıları da yer alır ve cihaz sahipleri olarak bu iPhone için WhatsApp indir bağlantılarından bir tanesine tıklayarak rahatlıkla en sık kullanılan mesajlaşma programını telefonunuza indirebilirsiniz.

12345 (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir