Android için WhatsApp APK İndirme

Dünyanın en popüler anlık sohbet uygulaması WhatsApp Messenger, Android telefonlara “APK” adı verilen uygulama dosyası aracılığıyla yüklenmektedir. WhatsApp APK dosyası Google Play aracılığıyla telefonlara indirilip yüklenilmesi sağlanmaktadır. Tam adıyla “Application package” olan APK dosyasını telefonunuza nasıl yükleyeceğinizin detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Samsung, HTC, LG, Sony vb. Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda uygulama yükleme işlemleri Google Play aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak bazı olağan dışı durumlarda kullanıcı hatası veya sistem hatası nedeniyle Google Play Store telefonlardan silinmektedir. Bu gibi durumlarda uygulama yüklemek için telefona Android yüklemesi yeniden yapılmalı ya da APK dosyaları play store dışındaki mağazalardan indirilerek telefonlara yüklenmelidir. Biz de bu makalemizde telefonunda Google play bulunmayan veya başka sistem hatalarıyla karşılaşan ziyaretçilerimiz için Whatsapp apk dosyasının indirilmesini aracılık ediyor olacağız.

WhatsApp APK İndirme işlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Google play dışındaki diğer android uygulama mağazalarından (apkpure, apkmirror vb.) veya sitemizden whatsapp apk dosyasını indiriniz. Ardından telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne gidiniz. Ayarlarda yer alan “Güvenlik” sayfasına geçiniz. Bu sayfada yer alan “Bilinmeyen Kaynaklar”ı işaretleyiniz. Ardından indirdiğiniz .apk uzantılı dosyaya tıklayarak yükleme işlemini başlatınız. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cep telefon numaranızla whatsapp giriş yapabilirsiniz.

WhatsApp apk dosyasının indirilmesi sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta .apk dosyasını indirdiğiniz sitenin güvenilirliğidir. Google aracılıyla “whatsapp apk indir” ve türevleri şeklinde yapacağınız aramalarda karşınıza çıkan sitelerden yapacağınız indirme işlemlerinde telefonunuza zararlı ve farklı uygulamaların yüklenmesine neden olabilecektir. Bu nedenle indirme işlemlerinizi güvenilir apk sitelerinden yapmalısınız.

Android Tablet için WhatsApp APK

Pek çok ziyaretçimiz Android tabletlerde WhatsApp kullanılır mı? sorusunu bizlere yönelttiler. Artık tabletler için APK dosyasını  yüklemenize gerek yoktur. “Whatsapp Web” aracılığıyla tabletinizin web tarayısından telefonunuzla QR kod aracılığıyla senkronize ederek whatsapp’ı tablette kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde;

  • Tabletinizde Chrome aracılığıyla “web.whatsapp.com” adresine gidin.
  • Ardından sağ üst köşede yer alan alt alta üç nokta’ya (seçenekler’e) tıklayın.
  • Çıkan menüde yer alan “Masaüstü sitesini iste” seçeneğine tıklayın.
  • Çıkan QR kodu telefonunuza taratarak Whatsapp’ı telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz.


Android WhatsApp apk ile ilgili soru ve sorunlarınızı sayfanın devamında yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Soru ve sorununuzla ilgili tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

12345 (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir